Gülen Adam & Güldüren Mantı Etkinliğine Yoğun İlgi!

Türk mutfağının vazgeçilmez değerlerinden mantıyı, 23 yıldır Türkiye’de ilk defa -40°C'de şoklayarak, -18°C’de saklayarak yine bir ilke imza atıyoruz.

 “Gülen Adam & Güldüren Mantı” etkinliğimizi, 1 Nisan Dünya Mizah Günü, Gülen Adam Yaşar Şengül, Tarık Karyağdı ikilisi ve Cengiz Küçükayvaz'ın katılımıyla CANPARK AVM (Ümraniye) de gerçekleştik. Bol kahkahalı, eğlenceli, gülmeye ve güldürmeye yönelik gösteri, AVM ziyaretçilerinin de yoğun ilgisiyle interaktif bir oyuna dönüştü. Etkinlik çerçevesinde gösteriye katılan tüm AVM ziyaretçilerine, 2 kg. Güven Mantı Hediye Çeki armağan edildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Aşkın Balkaya, “Mantı üretimini belli bir gramaj kalite ve standartta yapmamız gerekiyor. AR-GE çalışmalarımız ve teknolojik yatırımlarımızla beraber hamur kesme makinesinin yapılmasına da öncü olduk. Mantı iç malzemesinde kıyma oranları içinde aynı çalışmaları yaptık.” Tüm bu doneleri birleştirerek mantı üretiminde standart belirlemeye önem veriyoruz. Ayrıca üretim sürecinde -40°C şoklama teknolojisini kullanıyoruz.dedi.

Sektörümüzde Halka açık ilk firmayız” 

Aynı zamanda etkinliğe katılan ziyaretçilere Aşkın Balkaya; üretim sahalarımızın tamamen halka açık olduğunu hatırlatarak, “Biz mutfağın arkasıyla, tezgahın aynı olduğunu tüm halkımıza göstermek isteriz. Gerek tüketicilerimiz, gerek iş ortaklarımız, gerekse halkımız haftanın 6 günü mesai saatleri içinde istedikleri bir saatte firmamızı gezebilirler.” dedi.

Günümüz yoğun çalışma şartlarında çalışan ev hanımlarımızın akşam eşine, misafirlerine, ev halkına kısa sürede en güzel yemeği yapma isteğini, evinden uzakta olan çalışanların, öğrencilerin ev yemeği tadında tatlar özlemesini gayet iyi anlıyoruz ve sizler için en sağlıklı, en lezzetlisini üretiyoruz. Annelerimizin lezzet sırrını paylaşıyoruz.